Kom i kontakt med oss

Här hittar du kontaktuppgifter till samtliga medarbetare på Draftit. Använd gärna vårt kontaktformulär om du har en generell fråga till en specifik avdelning.

Skicka en generell fråga

Kontakt

LedningLedningsgrupp

Peo Rydgren

CEO
peo.rydgren@draftit.se

Jonas Backlund

CFO
jonas.backlund@draftit.se

Ekonomi

Jonas Backlund

CFO
jonas.backlund@draftit.se

Maria Olsson

Administratör
maria.olsson@draftit.se

Sunsanee Persson

Administratör
sunsanee.persson@draftit.se

ProduktProdukt

Patrik Karlsson

Affärsområdesansvarig HR & Lön
patrik.karlsson@draftit.se

 

Philip Nilsson

Affärsområdesansvarig Skola & Social
philip.nilsson@draftit.se

 

Johanna Wittemyr

Projektledarassistent (Föräldraledig)
johanna.wittemyr@draftit.se

 

Helena Troedsson

Projektledarassistent
helena.troedsson@draftit.se 

Åsa Öberg

Produktägare HR
asa.oberg@draftit.se

 

Elin Sjöstrand

Projektledare Anpassade Lösningar
elin.sjostrand@draftit.se

 

Filippa Sander

Projektledare Anpassade Lösningar
filippa.sander@draftit.se

 

Jenny Lindh Wintersteller

Juridisk Redaktör
(Föräldraledig)
jenny.lindh-wintersteller@draftit.se

Johan Alkner

Affärsutvecklare
johan.alkner@draftit.se

 

Cajsa Moberg

Produktägare Lön
cajsa.moberg@draftit.se

 

Ida Hernbrandt Linusson

Produktägare Skola (Föräldraledig)
Ida.h.linusson@draftit.se

 

Micaela Fröjd

Projektledarassistent
micaela.frojd@draftit.se

MarknadsföringMarknadsföring

Karolina Örsta

Marknadsföringschef
karolina.orsta@draftit.se

Emma Hattenhauer

Event- och utbildningsansvarig
emma.hattenhauer@draftit.se

Hampus Hellström

Information System Controller 
hampus.hellstrom@draftit.se

FörsäljningFörsäljning

Axel Januzi

Key Account Manager
axel.januzi@draftit.se

 

Viktor Flensburg

Account Manager
viktor.flensburg@draftit.se

Björn Lindström

Key Account Manager
bjorn.lindstrom@draftit.se

 

Berit Hedelin

Account Manager
berit.hedelin@draftit.se

Patrik Wätthammar

Key Account Manager
patrik.watthammar@draftit.se

 

Håkan Hedin

Account Manager
hakan.hedin@draftit.se

EftermarknadEftermarknad

Jonas Rasmussen

Eftermarknadschef
jonas.rasmussen@draftit.se

 

Niklas Hård

Kundrådgivare
niklas.hard@draftit.se

 

Debbie Alexander

Kundrådgivare
debbie.alexander@draftit.se

Richard Klein

Kundrådgivare
richard.klein@draftit.se

 

Martin Lundvall

Kundrådgivare
martin.lundvall@draftit.se

Anne Posselt

Kundrådgivare
anne.posselt@draftit.se

 

Pernilla Wiremyr

Kundrådgivare
pernilla.wiremyr@draftit.se

ProduktUtveckling

Martin Lundhgren

Utvecklingschef
martin.lundhgren@draftit.se

 

Andreas Folkesson

Utvecklare

Jimmie Lindgren

Utvecklare

Christopher Teves

UX-designer