Kom i kontakt med oss

Här hittar du kontaktuppgifter till samtliga medarbetare på Draftit. Använd gärna vårt kontaktformulär om du har en generell fråga till en specifik avdelning.

Skicka en generell fråga

Kontakt

LedningLedningsgrupp

Oscar Rudby

CEO
oscar.rudby@draftit.se

Jonas Backlund

CFO
jonas.backlund@draftit.se

Jonas Eriksson

COO
jonas.eriksson@draftit.se

Ekonomi

Jonas Backlund

CFO
jonas.backlund@draftit.se

Maria Olsson

Administratör
maria.olsson@draftit.se

Sunsanee Persson

Administratör
sunsanee.persson@draftit.se

ProduktProdukt

Jonas Eriksson

COO
jonas.eriksson@draftit.se

 

Patrik Karlsson

Affärsområdesansvarig HR & Lön
patrik.karlsson@draftit.se

 

Björn Brandberg

Affärsområdesansvarig Dataskydd
bjorn.brandberg@draftit.se

 

Philip Nilsson

Affärsområdesansvarig Skola & Social
philip.nilsson@draftit.se

 

Sara Eriksson

Projektledare Anpassade Lösningar
sara.eriksson@draftit.se

 

Johanna Wittemyr

Projektledarassistent
johanna.wittemyr@draftit.se

Martin Lundhgren

Utvecklingschef
martin.lundhgren@draftit.se

 

Åsa Öberg

Produktägare HR
asa.oberg@draftit.se

 

Viktoria Nordström

Produktägare Dataskydd
viktoria.nordstrom@draftit.se

 

Elin Sjöstrand

Projektledare Anpassade Lösningar
elin.sjostrand@draftit.se

 

Filippa Sander

Projektledare Anpassade Lösningar
filippa.sander@draftit.se

 

Jenny Lindh Wintersteller

Juridisk Redaktör
(Föräldraledig)
jenny.lindh-wintersteller@draftit.se

Johan Alkner

Affärsutvecklare
johan.alkner@draftit.se

 

Cajsa Moberg

Produktägare Lön
cajsa.moberg@draftit.se

 

Ida Hernbrandt Linusson

Produktägare Skola
Ida.h.linusson@draftit.se

 

Lisa Bergström

Projektledare Anpassade Lösningar
lisa.bergstrom@draftit.se

 

Micaela Fröjd

Projektledarassistent
micaela.frojd@draftit.se

 

Maria Lövendahl

Projektledare Anpassade Lösningar
(Föräldraledig)
maria.lovendahl@draftit.se

MarknadsföringMarknadsföring

Robin Sundving

Marknadsföringschef
robin.sundving@draftit.se

 

Karolina Örsta

Content Marketer
karolina.orsta@draftit.se

Niklas Kimfors

Event- och utbildningsansvarig
niklas.kimfors@draftit.se

Hampus Hellström

Information System Controller 
hampus.hellstrom@draftit.se

FörsäljningFörsäljning

Terje Wallenius

Försäljningschef
terje.wallenius@draftit.se

 

Björn Lindström

Key Account Manager
bjorn.lindstrom@draftit.se

 

Christian Herrlin

Gruppledare Försäljning
christian.herrlin@draftit.se

 

Jon Van Baars

Account Manager
jon.vanbaars@draftit.se

  

Henrik Wiktelius

Account Manager
henrik.wiktelius@draftit.se

Patrik Wätthammar

Key Account Manager
patrik.watthammar@draftit.se

 

Fredrik Bergqvist

Key Account Manager
fredrik.bergqvist@draftit.se

 

Eva Loubani

Gruppledare Försäljning
eva.loubani@draftit.se

 

Ida Fransson

Account Manager
ida.fransson@draftit.se

 

Robert Mattsson

Account Manager
robert.mattsson@draftit.se

Axel Januzi

Key Account Manager
axel.januzi@draftit.se

 

Daniel Leffler Bjergestam

Key Account Manager
daniel.bjergestam@draftit.se

 

Alexander Kjellgren 

Account Manager
alexander.kjellgren@draftit.se

 

Alexandra Ahourdan

Account Manager
alexandra.ahourdan@draftit.se

 

Tobias Johansson

Account Manager
tobias.johansson@draftit.se

EftermarknadEftermarknad

Jonas Rasmussen

Eftermarknadschef
jonas.rasmussen@draftit.se

 

Niklas Hård

Kundrådgivare
niklas.hard@draftit.se

 

Debbie Alexander

Kundrådgivare
debbie.alexander@draftit.se

Richard Klein

Kundrådgivare
richard.klein@draftit.se

 

Martin Lundvall

Kundrådgivare
martin.lundvall@draftit.se

Anne Posselt

Kundrådgivare
anne.posselt@draftit.se

 

Pernilla Wiremyr

Kundrådgivare
pernilla.wiremyr@draftit.se

Draftit Norge

Oscar Rudby

CEO
oscar.rudby@draftit.no

 

Anja Kielland Beck

Digital Product Manager
anja.kielland-beck@draftit.no

Maria Olsson

Finance
maria.olsson@draftit.no

 

 

David Wall

Key Account Manager
david.wall@draftit.no